Nie, wynik analizy pierwiastkowej włosów opisuje przebieg częci przemiany mineralnej w ostatnich miesiącach przed wycięciem włosów. Włosy przeznaczone do badania mają długość 3-4 cm. Rosną w tempie 1 cm na miesiąc. Oznacza to, iż mamy obraz części przemiany mineralnej z ostatnich 3-4 miesięcy. Przemiana mineralna jest odzwierciedleniem funkcji neuro-endokrynnych, na które mają wpływ niezliczone czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Charakteryzując przemianę mineralną można wskazać zjawiska zachodzące na poziomie ortomolekularnym, tzn. na poziomie wewnątrzkomórkowych równowag biochemicznych. Utrwalenie się tych równowag w dłuższym czasie może prowadzić do zaburzeń metabolicznych w przyszłości.
Czyli na podstawie analizy pierwiastkowej włosów można wskazywać na tendencje zdrowotne.
Nie ma podstaw merytorycznych na to aby rozpoznać jakąkolwiek chorobę. Do rozpoznawania chorób służą analiza krwi i moczu, jedynie w czasie trwania choroby. Z zawartoci wielu związków biochemicznych we krwi lekarz może określać chorobę i śledzić jej przebieg.
Tak. Na podstawie literatury i doświadczeń (tj. ponad 100 000 analiz) jest to jedna z najlepszych metod diagnostycznych określających stan odżywienia badanego.
W interpretacji wyniku staramy się określać typ metaboliczny Pacjenta i wskazywać na najlepszy sposób żywienia.
W zaleceniach znajdują się wskazówki żywieniowe i program chronoselektywnej suplementacji witaminowo-mineralnej. Stosowanie suplementacji witaminowo-mineralnej staje się dziś koniecznością, jednak należy pamiętać, że nadmiar jest równie niekorzystny jak brak jakiego elementu odżywczego.
Wynik analizy pierwiastkowej włosów odnosi się do okresu, w którym nastąpił wzrost tych włosów. Jeli styl życia, sposób odżywiania nie zmieniły się, oraz jeżeli w tym okresie pacjent nie zażywał suplementów, które mogłyby mieć wpływ na wynik analizy, może to być okres nawet do dwóch miesięcy od momentu pobrania próbki włosów.
W takiej sytuacji do analizy pierwiastkowej można użyć paznokci, których analiza tak samo jak włosów pozwala ocenić stan przemiany mineralnej organizmu. Dodatkowo zaleca się, aby równolegle wykonać analizę pierwiastkową moczu dobowego, która jest uzupełnieniem analizy paznokci.
Nie, ponieważ związki chemiczne zawarte w farbach do włosów i płynach do trwałej ondulacji mogą wpłynąć na zmianę składu pierwiastkowego włosów, co natomiast może zafałszować wyniki analizy.
Przed wycięciem włosów do analizy po przeprowadzeniu tego typu zabiegów upiększających należy odczekać minimum 3 – 4 tygodnie.
Tak, ponieważ zanieczyszczenia, które gromadzą się na powierzchni włosów nie umytych mogą wpłynąć na wyniki analizy.
Pingback: Analiza pierwiastkowa włosów | Filozofia Zdrowia - portal o naturalnym podejściu do zdrowia
dobrze wiedzieć, że nie można być o farbowaniu… będę musiała trochę odczekać
Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Current ye@r *
Leave this field empty
2021 © Filozofia Zdrowia - portal informacyjny o zdrowiu Polecamy: Sklep online - naturalne suplementy | Wiadomości o flawonoidach | Oryginalny sok Noni | Laminine | Gabinet Terapii Naturalnych w Łodzi Admin strony www