Fosfatydyloseryna wspiera pracę mózgu
Fosfatydyloseryna (seryna fosfatydowa) to substancja, która jest potrzebna dla podstawowych czynności mózgu, aktywuje i regeneruje komórki nerwowe. Poprawia stan pamięci, koncentrację i zdolność uczenia się, wpływa korzystnie na nastrój, łagodzi apatie i stany bierności, poprawia całkowity styl życia.
Fosfatydyloseryna jest elementem funkcyjnym ścian komórkowych, odgrywa kluczową rolę szczególnie w komórkach centralnego układu nerwowego, gdzie jest nośnikiem wielu czynności nerwowych. Aktywuje i odnawia komórki nerwowe, produkuje i uwalnia nośniki nerwowe itp. W ostatnich czasach duża ilość prac badawczych podkreśla znaczenie fosfatydyloseryny dla podstawowych funkcji mózgu – pamięci i zdolności uczenia się. Stwierdzono, że pojawiający się z wiekiem spadek funkcji psychicznych (pamięć, zdolność uczenia się, żwawość) związany jest ze spadkiem ilości fosfatydyloseryny w mózgu.
Powstające z wiekiem pogorszenie pamięci komplikuje życie praktycznie wszystkim osobom w wieku starszym. Zaburzenia te powodują spadek zdolności do wykonywania codziennych zadań mentalnych i psychicznych. Fosfatydyloseryna poprawia całkowity styl życia, łagodzi apatie i stany bierności.
Uważano, że uzupełnienie niedoboru seryny fosfatydowej za pomocą suplementów diety może pomóc w przywróceniu lepszego stanu funkcjonowania mentalnego, zwłaszcza u osób starszych. Stosowanie fosfatydyloseryny przyniosło dobre efekty. Stwierdzono, że podawana fosfatydyloseryna jest doskonale przyswajana, już pół godziny po podaniu zwiększa się jej poziom w surowicy krwi. Fosfatydyloseryna jest najszybciej wykorzystywana w wątrobie, a następnie w mózgu. Poprawia stan pamięci krótkotrwałej, koncentracji, uwagi, zachowania. Obok pozytywnego wpływu na funkcje pamięciowe udowodniono, że podawanie fosfatydyloseryny roślinnego pochodzenia wpływa korzystnie na nastrój.
Jest idealnym środkiem dla:
- uczniów, studentów
- pracowników naukowych
- copywriterów
- aktorów
- menedżerów
- nauczycieli
- osób aktywnych intelektualnie
- osób starszych
Wskazania stosowania fosfatydyloseryny:

Obraz udaru w mózgu
- polepsza pamięć i zdolność uczenia się
- regeneruje komórki mózgowe
- zalecany po udarach mózgu
- środek pomocniczy w chorobie Alzheimera (polepsza pamięć, koncentrację, uwagę, łagodzi apatię)
- czynnik antydepresyjny
Przyswajalność fosfatydyloseryny
Fosfatydyloseryna jest najlepiej przyswajalna w wątrobie, a następnie w mózgu. Naukowcy stwierdzili, że u chorych poprawa funkcji mentalnych utrzymuje się nawet cztery tygodnie po zaprzestaniu stosowania seryny fosfatydowej a wszystkie funkcje organizmu wróciły do poziomu sprzed 12 lat, czyli nasz mózg odmłodził się o 12 lat.
Po podaniu seryny fosfatydowej obserwowanym osobom stwierdzono, że nastąpiła poprawa stanu pamięci krótkotrwałej, koncentracji, uwagi i zachowania. Zauważono również poprawę całkowitego ich stylu życia, złagodzenie apatii i stanów bierności. Co więcej wykazano, że seryna fosfatydowa jest bardzo dobrze tolerowana i nie wykazywała skutków ubocznych. Obok pozytywnego wpływu na funkcje pamięciowe udowodniono, że podawanie seryny fosfatydowej roślinnego pochodzenia wpływa korzystnie na nastrój. Tzw. „zimowy blues”, tj. nastroje depresyjne powstające z początkiem zimy (zjawisko częste u osób starszych), były po zastosowaniu seryny fosfatydowej całkowicie zablokowane. Pozytywnie działa też na dzieci nadpobudliwe.
Choroba Alzheimera a Fosfatydyloseryna
W roku 1994 przeprowadzono studia kliniczne z zastosowaniem preparatu z fosfatydyloseryną, które dotyczyły pacjentów z chorobą Alzheimera. Badania trwały 2 miesiące. Grupa 54 osób otrzymywała codziennie preparatu z fosfatydyloseryną – 600 mg, druga grupa 40 pacjentów otrzymywała codziennie placebo.
U grupy osób, która otrzymywała preparat, w 42% zaobserwowano poprawę codziennego funkcjonowania fizycznego i psychicznego, podczas gdy w grupie drugiej pojawiały się zaburzenia jak w ogólnym stadium choroby. Najbardziej widzialna różnica stwierdzona została u pacjentów w początkowej fazie choroby. Takie obserwacje są bardzo obiecujące, ponieważ potwierdzają, że są możliwości zahamowania rozwoju choroby. Badania były przeprowadzone na fińskim preparacie Fosfosercaps.
Pomoc dla dzieci nadpobudliwych oraz z dysfunkcjami mózgu
Całe spektrum zmian w zachowaniu i procesach uczenia się obserwujemy u dzieci i młodzieży. Przyczyną tych zaburzeń często bywają urazy i patologie okołoporodowe, np. wylew krwi do mózgu, spowodowany zbyt długą akcją porodową. Dochodzi wtedy do niedotlenienia tkanki mózgowej płodu. Dotyczy to szczególnie często porodów przedwczesnych u przychodzących na świat wcześniaków, których mózg jest jeszcze bardzo delikatny. Efektem może być mózgowe porażenie dziecięce. którego objawy mogą wystąpić dopiero po kilku miesiącach. Chorobie towarzyszyć może cały zespół dalszych zmian w zachowaniu, zaburzenia mowy i percepcji, temperament dziecka itp.
Łagodniejszą formą różnych uszkodzeń tkanki mózgowej powstałych przed, w trakcie czy po porodzie jest lekka dysfunkcja mózgu objawiająca się zaburzeniami motoryki, koncentracji, dysleksją, dysgrafią, dyskalkulacją, dysortografią, roztargnieniem, brakiem koncentracji, nadmierną ruchliwością, problemami w nawiązywaniu kontaktów społecznych, agresją.
Na ogół w domu rodzinnym dziecko jest w stanie w miarę normalnie funkcjonować. Problemy narastają wraz z rozpoczęciem przez dziecko nauki w szkole, ponieważ zaburzeniom tym towarzyszą często trudności w uczeniu się. Można w takiej sytuacji stosować leki nootropowe, które wpływają na biomechanizmy centralnego układu nerwowego, a w ten sposób pośrednio na proces uczenia się, szczególnie zapamiętywania. Można również stosować naturalne preparaty tzw. kognitywa, zawierające fosfatydyloserynę.
W trakcie leczenia u wielu pacjentów następuje poprawa objawów koncentracji, sen przybiera spokojniejszą formę. W większości przypadków ulegają złagodzeniu stany agresji, dzieci dłużej wytrzymują wysiłek intelektualny. Preparat ten zalecany jest również osobom chorym na padaczkę jako uzupełnienie podstawowego leczenia.
Preparat Fosfosercaps poprawia pamięć, usprawnia wydajność pracy mózgu
Fosfosercaps zawiera fosfatydyloserynę, jest zaliczany do typowych kognitywów, czyli preparatów w pozytywny sposób wpływających na procesy uczenia się. Jest preparatem naturalnego pochodzenia, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje skutków ubocznych, jak niektóre leki syntetyczne mające zwiększać zdolności poznawcze organizmu. Obecnie Fosfosercaps jest uznawany za bezpieczny i skuteczny preparat poprawiający powstające z wiekiem pogorszenie pamięci i inne funkcje neurologiczne, które dotyczą praktycznie wszystkich osób w wieku starszym.
Uzupełnienie diety preparatem Fosfosercaps daje poprawę pamięci, pamięci wizualnej i złagodzenie nastrojów depresyjnych.
U osób zdrowych i osób starszych poprawia pamięć, zdolność uczenia się i poznawania, reagowanie na zmiany w swoim otoczeniu.
Foto: FreeDigitalPhotos.net
Referencje:
Doc. lek. med. Pavel Stejskal, Csc. FOSFOSERCAPS – POMOC DLA MÓZGU – Biuletyn Gremium Lekarskiego Finclub International
Lek. med. Alfred Bóhm Fosfocaps oraz Fosfosercaps w pozytywny sposób wpływają na koncentrację pamięć i zdolność uczenia się! – Biuletyn Gremium Lekarskiego Finclub International
Finclub Fosfosercaps 90 kapsułek zawiera fosfatydyloserynę (ibg.pl)