W jej powstawaniu i życiu wiodącą rolę odgrywają mikroorganizmy. Odpowiednia zawartość próchnicy (min. 3%) i bogate życie biologiczne z dominacją pożytecznej mikroflory oznacza obecność na 1 m2 w warstwie ornej od ok. 1,5 do 2,0 kg mikroorganizmów. Ta potężna „naturalna fabryka biologiczna” zabezpiecza rośliny w składniki odżywcze, a przy dominacji pożytecznej mikroflory chroni przed dostępem mikroorganizmów chorobotwórczych. Gleba mineralna – pozbawiona próchnicy, a tym samym zawierająca niewielkie ilości mikroflory, najczęściej o dominacji szkodliwej wobec roślin, nawet bardzo zasobna w azotany, fosforany, związki potasu, magnezu, wapnia i inne, często o odpowiednim pH, jest coraz trudniejsza do uprawy i nie tworzy właściwych warunków do życia roślin. Opisany powyżej stan rzeczy można realnie i niskim kosztem korygować. Temu właśnie służą kompozycje pożytecznych mikroorganizmów EmFarma®, EmFarma Plus®, Bokashi ProBiotics, ProBio Puder, Ema5®® z wrotyczem – efektywne, naturalne, zdrowe, bezpieczne dla życia człowieka i roślin.
Pożyteczne mikroorganizmy zawarte w kompozycjach EmFarma®, Bokashi ProBiotics, Krobio Puder przywracają w mikroflorze gleby najbardziej optymalne warunki rozwoju uprawianych roślin. Przede wszystkim regenerują glebę, odtwarzając jej siłę rodną. Aktywizują i stabilizują procesy próchniczotwórcze. Wypierają zagniwanie (gnicie). Gleba odzyskuje zdolność samooczyszczania z substancji szkodliwych, toksycznych. Zdecydowanie poprawia się jej struktura, a przez to regulują się stosunki powietrzno-wodne. Dzięki odbudowującej się strukturze gruzełkowatej gleby, roślina ma szansę na silniejszą rozbudowę swojego systemu korzeniowego.
Po zastosowaniu pożytecznych mikroorganizmów roślina wytwarza znacznie większą ilość włośników i może intensywniej pobierać substancje odżywcze. Uaktywnione przez nie drobnoustroje będące w glebie, przekształcają niedostępne formy składników pokarmowych w formy łatwo przyswajalne. Wiążą azot atmosferyczny i wprowadzają w obieg kompleks pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Wprowadzenie EmFarma®, EmFarma Plus®, Bokashi ProBiotics, ProBio Puder do gleby skutkuje wyparciem drobnoustrojów szkodliwych wobec roślin, co pozwała między innymi na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie z agrotechniki stosowania zapraw chemicznych. Dodatkową zaletą działania wymienionych kompozycji jest detoksykacja gleby z pozostałości po pestycydach oraz dezaktywacja metali ciężkich, dzięki czemu substancje te nie przedostają się do roślin, natomiast preparat Ema5® z wrotyczem skutecznie wypiera szkodniki glebowe, takie jak pędraki, czy opuchlaki.
Praca w ogrodzie z zastosowaniem pożytecznych mikroorganizmów może dać prawdziwą radość i przyjemność. W pierwszym roku stosowania, nie wszystkie zmiany będą natychmiast zauważalne, ponieważ gleba regeneruje się dosyć wolno. Jednakże osoby obeznane ze swoim ogródkiem, czy też działką i mające „wprawne oko” szybko zauważą, gdzie zostały zastosowane ProBio Emy. Stosowanie pożytecznych mikroorganizmów w naszych ogrodach, ogródkach, na działkach oraz donicach/doniczkach należy rozpocząć od zaszczepienia gleby. Czynność tę wykonujemy zawsze przed siewem, sadzeniem, poprzez oprysk i wymieszanie z glebą. Ilość EmFarma Plus® jaką należy zastosować zależy od:
Przy zastosowaniu tej technologii zaleca się stosowa dobrej jakości wody (nie chlorowanej).
Woda deszczowa na swoje drodze w głąb ziemi przejmuje informacje pierwszej, aktywnej substancji, z którą się zetknie przenosi ją na inne substancje. Filtrowanie usuwa w prawdzie z wody zanieczyszczenia i szkodliwe elementy, którymi została zanieczyszczona jak amoniak, siarkowodór albo metan. Ale mimo to bardzo trudno pozbyć się uporczywego, nieprzyjemnego smaku wody jeśli chcemy uzdatnić tę wodę, żeby nadawała się do picia.
Informacja zachowana w cząsteczkach wody jest przekazywana przez nią wszystkiemu i wszystkim. Oznacza to, że jej negatywne cechy jak i pozytywne mają wpływ na wszystko, z czym woda się zetknie. Dotyczy to ludzi i zwierząt pijących ją, oraz roślin, którą się je podlewa. Stąd wynikają nasze problemy z wodą. Nie chodzi tylko o chemiczno-fizyczną jakość wody, ale także o informację zawartą w wodzie, która stale może być przekazywana dalej. Zanieczyszczona atmosfera, zatrute gleby przekazują informacje najgorszego rodzaju. Informacje te przeniesione na wodę, która przekazuje je dalej, szkodzą środowisku naturalnemu i zdrowiu ludzkiemu – bezpośrednio i pośrednio na różnorakie sposoby.
Woda ma kluczowe znaczenie dla zdrowia zwierząt. Woda wodociągowa najczęściej chemicznie oczyszczana ma zniszczoną strukturę heksagonalną i zwiększone napięcie powierzchniowe. Osłabia to m.in. jej funkcję transportowania tlenu, substancji odżywczych, mikro i makroelementów do komórek organizmu zwierzęcia. Nie posiada właściwości samooczyszczania się z części toksyn, sprzyja rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych. Rewitalizacja wody ma na celu przywrócenie jej właściwej struktury i zdrowotnych funkcji. Jakość wody jest najbardziej zaniedbanym i niedocenianym czynnikiem w chowie zwierząt. Woda zdrowa jest doskonałym siedliskiem pożytecznych mikroorganizmów. Sprzyja to uaktywnieniu procesów trawiennych. Dzięki modyfikacji form mikro i makroelementów w takiej wodzie ulega zmniejszeniu wytrącanie się osadów, w tym również wapiennych. Zdrowa woda ułatwia utrzymanie dobrego zdrowia ludzi i zwierząt domowych.
Źródło: Stowarzyszenie Ekosystem Em-Dziedzictwo natury – Sławomir Gacka
Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Current ye@r *
Leave this field empty
2021 © Filozofia Zdrowia - portal informacyjny o zdrowiu Polecamy: Sklep online - naturalne suplementy | Wiadomości o flawonoidach | Oryginalny sok Noni | Laminine | Gabinet Terapii Naturalnych w Łodzi Admin strony www